Artesia Műhely

Artesia Műhely foglalkozások

 Miért jó a gyermeknek, ha „Artesiás” lesz?
 

A cél, hogy csendes, harmonikus művészeti tevékenységet végezzen egy védett környezetben, ami amellett, hogy élményalapú és megtapasztalásra épül, a gyerekek a közösségben kikapcsolnak, koncentrálnak, elmélyülnek, és közben ALKOTNAK. Így jutnak egy kézzelfogható “sikerélményhez”, ami lelkileg olyan pozitív töltés ad a gyerekek számára, amely elengedhetetlen és remekül hasznosul az iskolai tevékenységekben is. Ezáltal fejlődik ki bennük az esztétika, a szép iránti vágy, megtanulják helyesen használni azt a rengeteg képzőművészeti technikát, amire a tanítási metódusunkban nagy hangsúlyt fektetünk. A művészet fegyelemre tanít, amikor észrevesszük azokat a hibákat, amikre egy adott szituációban akár oda sem figyelnénk.

A rajziskola metodikájának fontos eleme az óra végi megbeszélés. Ekkor 10-20 percet szánunk arra, hogy egymás rajzait elemezzük, illetve a tanár elmondja a véleményét a munkákról, kiemelve azt az utat amerre haladni javasolt. Így a gyermekben tudatosodik, az, ami jó, amit meg kell szakmailag tartania, másrészről pedig, a társai dicsérik, ami növeli az önbizalmat, felgyorsítja a beépülést a csoportba, a hangulat családiassá válik.

Minden év végén egy kiállítást rendezünk, ahol mindenkitől igyekszünk kiválasztani a legjobban sikerült rajzát vagy rajzait.

 

Csoportok:
 

Aprófák

15 hónapos kortól – 3 éves korig / csütörtökönként (10:00 – 11:00-ig)

A rajzolás festés örömei nagy felületen.

Articsókák
Óvodás korosztály, 3-6 évesek / keddenként (16:00 – 16:45-ig)

Az ábrázolásmódok és technikák megismertetése, fantáziafejlesztés.

A foglalkozásokon a gyerekek nem csak széleskörű művészeti ismeretekhez juthatnak hozzá, hanem a rajzkészség elsajátításán túl a speciális fejlesztő órákon észrevétlenül fejlődik a finommotorikájuk, grafomotoros készségük, feladat tudatuk, vagyis minden olyan készségük, mely az iskolakezdéshez szükséges. Óráink hiánypótlóak, kiegészítik, vagy adott esetben pótolják az óvodai készség- és képességfejlesztést. Az órákon a legkülönfélébb képzőművészeti technikák kipróbálására nyílik lehetőség. Játékos formában művészettörténeti ismeretekhez juthatnak a kicsik és védett környezetben alkothatnak.

 

Tesiások

7-10 évesek/ csütörtökönként (16:30 – 18:00-ig)

Rajzolás, festés, kreatív technikák elsajátítása, érdekes anyagok használatával

 

Kreátorok

11-15 évesek / hétfőnként (16:15 – 18:15-ig)

Papírban, fában, agyagban, gyapjúban álmodók – grafikai és festészeti eljárások használata.

Alapozók

16 éves kortól / péntekenként (14:00 – 16:00-ig)

Intuícióra és kreativitásra épülő foglalkozások – alapozó stúdiumok.

Játékosan, lazán vezetgetjük a gyerekeket a művészeti eszközök és anyagok sokszínű birodalmában, de eközben észrevétlenül tanítunk és tanulnak is. Minden óra egy-egy téma köré épül, hol a madarak, hol a dinók, hol egy versillusztráció, hol egy klasszikus festmény kerül szóba és az ecset alá.

Az élményrajzolás mellett megismerkedünk sokféle képzőművészeti technikával és végig járjuk a rajzolás, festés alapjait. Ezek a csoportok utat nyitnak a kis művészeknek, hogy kreatívok legyenek, és könnyen vegyék az iskola / óvoda feladatait, a felgyülemlett kreatív energiáikat pedig kiadják.

Alkoss szabadon, elvárások nélkül!
 

 

 

Artkö – Artesia Alkotók Köre

16-99 éves korig. Időpont javaslatot várunk!

Ha, szeretnéd kipróbálni magad, várunk szeretettel az Artesia Alkotók Körébe!

Műhely és tér a felnőtteknek, ahol lehetőségük nyílik festészeti és grafikai technikák elsajátítására, szabadon, egy adott témával dolgozva. Cél az alkotás, és a saját művészeti stílus megtalálása, kialakítása, önkifejezése. Csendben és nyugalomban eltöltött három óra a képzőművészet jegyében, ami lehetőséget nyújt a napi rohanásból való kikapcsolásra.

Az óra elején rövid ráhangolódással kezdünk, ezután történik a saját fantázia, vagy választott kép elkészítése.

Mindenki a saját belső képi világát vetíti a papírra, azzal a művészeti tudással, amivel éppen rendelkezik. Közben hétről-hétre bővítjük a technikai ismereteket, az anyagokkal való bánni tudást épp úgy, ahogy egy gyerek birtokba veszi a körülötte lévő tárgyakat. Mindenki fokozatosan megtalálja a saját anyagát, eszközét, színeit és formáit.

A rajzi tudás nem feltétele a kurzusnak, a hangsúly a létrehozás örömén, a szabad eszközhasználaton van. A kurzus végére rengeteg művészeti tudással és belső élménnyel leszünk gazdagabbak.

 

Hagyományos képző- és iparművészeti technikákkal és eszközökkel dolgozunk, mint például:

Grafika: tus, fapác, nád toll, tus toll, szén, pasztel, pitt.

Festészet: aquarell, akril, és más vegyes technikák.

Textil: különböző anyagok, textilek, papírok, újrahasznosított technikák.

 

A foglalkozásokat vezeti: Hájas Réka rajztanár, festőművész, kreatív szakember

Csoportok létszámai: Az elmélyült munka érdekében, egyszerre egy csoportban csak maximum 8-12 fővel tudunk foglalkozni, csoporttól függően.

 

A csoportokról érdeklődni lehet elérhetőségeinken:

Cím: Artesia Galéria és Műhely, Kecskemét, Kisfaludy u. 2.

E-mail: info@artesia.hu

Telefon: 76/434-926

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Artesia/798065046884660?ref=hl

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!